Jste zde: Region mohelnicko  >  Poprve v regionu

Poprvé v regionu

Mohelnicko - kraj mezi rovinatou Hanou a nejvyššími horami Moravy - Jeseníky. Proslavený pravými olomouckými tvarůžky, skrývající nejedno tajemství. Zastavte se...

Mírně zvlněný reliéf Mohelnicka je ideálním místem pro rekreační pobyty - nenáročnou cykloturistiku, dlouhé procházky neporušenou přírodou a objevování míst, která v běžném shonu snadno přehlédneme.

Rozmanitá tvář regionu

  • Loštice a okolí - Největší turistickou zajímavostí je nepochybně Litovelské Pomoraví, které bylo vyhlášeno chráněnou krajinnou oblastí roku 1990 a rozkládá se v nivě Řeky Moravy od Mohelnice k Olomouci.
  • Mohelnice a okolí - Část široké říční nivy Moravy byla pozměněna těžbou štěrkopísků, v jejímž důsledku zde vznikla rozsáhlá a hluboká jezera, z nichž nejvýznamnější je Moravičanské jezero.
  • Mírov a okolí -  Vyhlášená oblast hub a jiných lesních plodů, jimiž se kromě výletníků živí i mufloni, daňkové nebo jeleni sika.
  • Pavlov a okolí - Okolí Pavlova vyplňuje celou jihozápadní část Mohelnicka, rozkládá se v kopcích bouzovské vrchoviny. Atraktivní je tato oblast především pro cykloturistiku, při vyjížďkách po místních silnicích se mezi kopci několikrát naskytne až pohádková vyhlídka na přibližně 5 km vzdálený romantický hrad Bouzov.
  • Úsov a okolí - Při svém putování na hrad Úsov s jeho lesnicko-loveckými sbírkami nezapomeňte odbočit do Třeštiny a její místní části Háj.

Dále prozkoumejte

Nepřehlédněte