Jste zde: Region mohelnicko  >  Památné domy

Památné domy

Typ: Restaurace Pizzerie Kavárny Cukrárny Motorest Čajovny Bary Pivnice Rychlá občerstvení Hospody a hostince Vinárny a vinotéky

Preisův mlýn Police

Preisův mlýn Police Mlýn najdete na konci obce ve směru na Bezděkov.Kolem protéká potok a v těsné blízkosti vybudovala obec malý rybník.

Náves v Paloníně

Náves v Paloníně Od roku 1995 je celá náves vesnickou památkovou zónou s typickými selskými statky ze 2. poloviny 19. stol.

Architektonické památky - domy Loštic

Architektonické památky - domy Loštic Na Náměstí Míru stojí ve městě nejstarší, v jádru renesanční měšťanský dům (č. p. 116 ) s bohatě členěnou klasicistní fasádou, upravený v 1. polovině...

Biskupský hrádek Mohelnice

Biskupský hrádek Mohelnice Jedna z nejstarších budov v našem regionu zde stojí nejméně od 13. století. Její historický význam dnes ještě zdůrazňuje výjimečné mohelnické muzeum s...

Brusův dům Mohelnice

Brusův dům Mohelnice V tomto domě se nejspíše v roce 1518 narodil pražský arcibiskup Antonín Brus. Dům je součástí městských hradeb, jejichž pozůstatky jsou patrné předevš...

Budova radnice Mohelnice

Budova radnice Mohelnice Budova „staré radnice“ pochází již z roku 1564, současný vzhled je však výsledkem rekonstrukce z 20. let minulého století. Patří mezi dominanty města.

Dům s baštou Mohelnice - Kostelní náměstí

Dům s baštou Mohelnice - Kostelní náměstí Dům, který byl významnou součástí městského opevnění a také pravděpodobně první školou na severní Moravě, neblaze proslul jako poslední vězení děkana...

Grimmův dům Mohelnice

Grimmův dům Mohelnice Grimmův dům, který přežil v roce 1739 obrovský požár byl v historii jediným domem zapsaným v moravských zemských deskách.

Měšťanský dům č.p. 970 Mohelnice

Měšťanský dům č.p. 970 Mohelnice Dům v centru města s renesančními prvky pochází z 16. století. Zaujme vás pěkná, opravená fasáda.

Měšťanský dům č.p. 971 Mohelnice

Měšťanský dům č.p. 971 Mohelnice Prohlédněte si jeden z renesančních domů v Mohelnici na náměstí Svobody. S klasicistní fasádou z 19. století., rekonstruovanou v posledních letech.

Měšťanský dům Mohelnice

Měšťanský dům Mohelnice Starý měšťanský dům najdeme v krátké Vrátní ulici. V domě jsou zachovány městské hradby.

Městský dům Mohelnice - Třebovská ulice

Městský dům Mohelnice - Třebovská ulice Součástí historického jádra města je i tento dům s gotickými sklepy a klasicistní venkovní úpravou.

Pekařský dům Mohelnice

Pekařský dům Mohelnice Velmi pěkný Pekařský dům najdeme u jediné zachovalé městské brány. Před nedávnem prošla rekonstrukcí fasáda domu, na které si prohlédnete sochy sv. Do...

Zámeček Mohelnice

Zámeček Mohelnice Zámeček dal jméno ulici, ale málokterý z obyvatel a návštěvníků města ví, že byl postaven na samém počátku 19. století v klasicistním slohu.

Zemědělská usedlost Křemačov - Mohelnice

Zemědělská usedlost Křemačov - Mohelnice Dokladem lidové architektury je i tato empírová lidová stavba z poloviny 19. století v Křemačově u Mohelnice.