Jste zde: Region mohelnicko  >  Ostatní památky

Ostatní památky

Typ: Restaurace Pizzerie Kavárny Cukrárny Motorest Čajovny Bary Pivnice Rychlá občerstvení Hospody a hostince Vinárny a vinotéky

Boží muka Mohelnice - Květín

Boží muka Mohelnice - Květín Renesanční, hranolovitá a sloupová boží muka a naleznete v Květíně, místní části Mohelnice.    

Boží muka Třeština

Boží muka Třeština Obec Třeština má na svém území soustředěno velké množství památek. Představujeme vám drobné památky, boží muka.

Boží muka Úsov

Boží muka Úsov Na území Úsova najdete troje boží muka. Všechny tyto drobné památky jsou zapsány v Seznamu kulturních památek okresu Šumperk.

Boží muka Police

Boží muka Police Trojboká zděná boží muka, typická pro naši oblast, ze 2.poloviny 19.století stojí při cestě z Police doTřeštiny.  

Lichtenštejnský erb Úsov

Lichtenštejnský erb Úsov Lichtenštejnský erb najdete na domě č.51.

Drobné památky Mírova

Drobné památky Mírova Na území Mírova najdete několik drobných architektonických památek.

Litinová kašna Mohelnice

Litinová kašna Mohelnice Překrásná klasicistní litinová kašna je jednou z hlavních dominant mohelnického náměstí. Zdobená socha Hygie s amforou stojí v centru města od polovin...

Monoxyl Mohelnice

Monoxyl Mohelnice Pravěká loď, vydlabaná z jednoho kusu dubového kmene a vyztužená čtyřmi žebry, byla nalezena v areálu štěrkopískoven na původním místě úvaziště či mal...

Severní městská brána Mohelnice

Severní městská brána Mohelnice Jediná dochovalá brána v Mohelnici s letopočtem 1540. Zdobí ji latinský nápis povzbuzující obránce města.