Jste zde: Region mohelnicko  >  Mohelnický park pro děti

Mohelnický park pro děti

fit stezka - ptačí stezka - koupaliště - dopravní hřiště - minigolf - průlezky

GPS: 49.7825461N, 16.9100439E


Fotogalerie

 

Mohelnický park je už dlouhou dobu oázou klidu ve městě. Přitom z centra je to sem jen kousek. Co si můžete v parku s dětmi užít:

1. FIT stezku, která vede po obou březích potoka Mírovky. Jde o 2km okruh, který obsahuje 14 stanovišť na protažení a posílení těla.

2. Ptačí stezku, která má 2 km a vede okolo řeky Mírovky. Úvodní panel najdete u vstupu do parku od Mlýnské školy. Ptačí stezka vám představí druhy ptactva žijící v našem okolí. Stezka má naučný charakter a současně podporuje hnízdění ptactva, přispívá k biodiverzitě a ekologické rovnováze. Ptačí budky, které jsou součástí stezky, úspěšně nahrazují přirozené stromové dutiny, jichž ve městě ubývá. Na jednotlivých zastaveních si můžete přečíst o daném ptačím druhu a pomocí QR kódu také poslechnout jeho zpěv.

3. Dětská hřiště s průlezkami – hřiště i samostatné průlezky, lavičky a houpačky najdete při procházce parkem na několika různých místech.

4. Koupaliště se nachází v areálu kempu, ale je přístupné pro širokou veřejnost. Koupaliště je nově rekonstruované, je tu velký bazén i brouzdaliště a vodní prvky pro děti.

5. Minigolf a venkovní stolní tenis najdete u restaurace Golf. Na místě si zapůjčíte potřebné sportovní náčiní. 

6. Dětské dopravní hřiště je přímo vedle restaurace v kempu. Děti se tu můžou vyřádit na kolech, koloběžkách, odrážedlech, elektrických autíčkách, motorkách, motokárách a šlapadlech. Své vozítko si tu vyberou všechny věkové kategorie od malých dětí až po puberťáky.

Kontakty

Adresa

GPS
49.7825461N, 16.9100439E

Mapa