Jste zde: Region mohelnicko  >  Fit tyčinky Úsovsko a.s.

Fit tyčinky Úsovsko a.s.

Potravinářská společnost zabývající se výrobou müsli tyčinek od roku 1991, kdy v objektech původvě postavenýck sušení ovoce zahájily tuto výrobu.

GPS: 49.8190150N, 17.0178153E


Fotogalerie

 

Původním záměrem bylo sušit ovoce, především jablka a v pomleté formě je prodávat do mlynářských a pekařských výrobků. Tehdy bylo ÚSOVSKO a.s. klasické zemědělské družstvo a uprostřed krásné hanácké přírody pěstovalo kromě obilí i jablka na cca 80 ha.
A věřte, byla i období, kdy využití trhaných jablek bylo značným problémem. Sušením této komodity se měl potencionální odbyt značně zvýšit. Tento záměr nakonec překazila skutečnost, že došlo k mimořádně vysokému zvýšení cen energií, hlavně zemního plynu. Toto zdražení způsobilo, že úprava ovoce sušením byla v té době jedna z nejdražších a tak se od projektu upustilo.
Ale co dělat s už postavenou sušičkou ovoce? Šanci dostaly nové projekty a náhradní řešení. Ze všech předložených návrhů a náhradních řešení nakonec zvítězila myšlenka zahájit jako první v ČR výrobu müsli tyčinek. Podařilo se nám získat výrobní technologii z Holandska a v září roku 1991 uzřela světlo světa první müsli tyčinka, vyrobená společností ÚSOVSKO a.s. Jednalo se o müsli tyčinku šťavnatou, která je do dnešních dní tou nejprodávanější. Následovala tyčinka cereální a oříšková.
Z müsli tyčinky Fit se stalo synonymum zdravější sladkosti, která nemá za cíl hlavní jídlo nahrazovat, ale pouze ho vhodně doplňovat. Za vznikem naší müsli tyčinky Fit je v podstatě náhoda – tehdy možná nešťastná (zdražení ceny zemního plynu), ale jak se později ukázalo mimořádně šťastná.

Kontakty

Telefon
+420 583 484 111

Internetové stránky
http://www.fitfruit.cz/muslitycinkyfit/home

E-mail
klopina@usovsko.cz

Adresa

ÚSOVSKO a.s.
Klopina č. 33
789 73 Úsov
Česká Republika
 

GPS
49.8190150N, 17.0178153E

Mapa