Jste zde: Region mohelnicko  >  Do Úsova na zámek a volnočasové aktivity

Do Úsova na zámek a volnočasové aktivity

zámek - muzeum - discgolf - dětské hřiště

GPS: 49.7983297N, 17.0145933E


Fotogalerie

 

Výlet s dětmi na Úsov – 1. prohlídka zámku a minimuzea Život v podzámčí + 2. aktivní čas na discgolfovém hřišti + 3. venkovní posilovna nebo dětské hřiště

1. Zámek v sobě ukrývá lovecko-lesnické historické muzeum, ojedinělé svého druhu v celé střední Evropě. Najdete tu klasickou historickou expozici, kde se dozvíte o dějinách hradu, uvidíte archeologické nálezy, sbírku středověkých zbraní nebo černou kuchyni. Jedinečná je však expozice loveckých trofejí africké a evropské zvěře, která nabízí k vidění preparát lva pustinného, několik lvích kůží, obrovské sloní kly o váze 60 kg, nosorožčí rohy, preparované hlavy zeber a žiraf, trofeje antilop a mnoho dalších předmětů. Poslední částí je nově zrenovovaná expozice domácí fauny a lesnictví, kde můžete vidět přehlídku lesnické práce, loveckých i pytláckých zbraní nebo také jedinečnou sbírku ryb, obojživelníků, plazů, ptáků, savců a hmyzu, sbírku abnormalit u ptáků a savců, malou osteologickou sbírku, kolekci hnízd a vajec ptáků. Moderně pojatá expozice s interaktivními prvky nabízí aktivní přístup, což děti určitě ocení.

Na zámku, v prostorách původního bytu kastelána se nachází minimuzeum Život v podzámčí. Jsou tu k vidění zachovalé historické předměty z běžného denního života obyčejných lidí žijících v podzámčí.

2. Přes cestu naproti zámku, v lesoparku je volně přístupné discgolfové hřiště. Lesopark se nazývá Křížová hora a je odtud krásný výhled na zámek. Můžete se sem vydat jenom na procházku, k odpočinku tu je rozmístěno několik laviček. Hlavně si tu však můžete zahrát discgolf, který je nenáročnou aktivitou pro všechny věkové skupiny. Potřebujete k ní jen speciální disky, taková frisbee neboli létající talíře. Hrací disky si můžete přinést svoje nebo si je zapůjčíte v Zámecké restauraci. Tady dostanete také hrací kartu, do níž zaznamenáváte své hody. Cílem hry je trefovat se z určeného výchoziště diskem do ocelového koše. Pravidla najdete na informačních panelech přímo na hřišti. Úsovské hřiště se od jiných liší tím, že je umístěné v lesoparku a koše jsou mezi stromy, což hru činí složitější a zajímavější.

3. V areálu místní školy (směr Klopina) je volně přístupné hřiště, kde je několik venkovních posilovacích strojů. Sem můžete zajít se staršími dětmi. S malými dětmi využijete dětské hřiště s průlezkami, které je umístěné přímo u náměstí. V létě si tu můžete koupit zmrzlinu.

Kontakty

Internetové stránky
http://www.muzeum-sumperk.cz/domains/muzeum-sumperk.cz/index.php/cs/nase-muzea/lovecko-lesnicke-muze

Adresa

GPS
49.7983297N, 17.0145933E

Mapa