Turistické stránky regionu přináší:
Mohelnice
Jste zde: Region Mohelnicko > Tipy na výlety > Sochy a sloupy > Sousoší Panny Marie, sv. Floriána a sv. Jana Nepomuckého Moravičany
Aktualizace: 21. 8. 2009
Krásné sousoší stojící u železného mostu přes Třebůvku, které roku 1676 darovali obci kartuziáni.
GPS: 49.75526667N, 16.96416944E
Sousoší Panny Marie, sv. Floriána a sv. Jana Nepomuckého z roku 1676, které stojí u mostu přes Třebůvku, darovali obci kartuziáni.
Mariánská socha stojí na vrcholu pilíře, na bocích je postava sv. Floriána a sv. Jana Nepomuckého, která nahradila roku 1724 původní sochu neznámého světce.
K tomuto objektu bohužel nemáme kontaktní emailovou adresu.
Drobné památky Moravičan - sochy
Vedle křížů a kapliček najdete v Moravičanech a přilehlých Doubravicích i Mitrovicích také památné sochy.
Moravičanský památník je z roku 1946. Najdete na něm truchlící ženu a vytesal jej sochař Julius Pelikán.
Moravičany leží v rovině poblíž řeky Moravy. Známé je Moravičanské jezero a blízké Litovelské Pomoraví.
všechny tipy na výletyNově zrekonstruovaný hotel v krásném prostředí u města Loštice.
Ubytovna nad restaurací v centru města. Ideální pro větší skupiny.
Kvalitní ubytování v penzionu s restaurací nejen pro milovníky tvarůžků. Velmi dobře vybavené pokoje a apartmány.
všechno ubytováníV Mohelnici se věnují především dětem, které se chtějí naučit jezdit na koni a správně se o tato nádherná zvířata starat.
všechna zábava a sport
Restaurace U Třebůvky Moravičany
Obědy i večeře v restauraci u říčky Třebůvky.
Restaurace U Bodláka Moravičany
Restaurace vám nabízí rychlé občerstvení.Od jara do podzimu příjemné posezení na zahradě.
Znáte tuto hospůdku? Pokud ano, určitě nám o ní pošlete pár informací.
všechno stravování© Město Mohelnice / +420 583 452 111 / info@regionmohelnicko.cz
Tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz