Turistické stránky regionu přináší:
Mohelnice 

Jste zde: Region Mohelnicko  >  Kalendář akcí  >  Malý okruh Mohelnickem

Malý okruh Mohelnickem

Trasa vás provede ocemi: Třeština, Háj u Třeštiny, Lukavice, Libivá a zpět do Mohelnice.

Fialově značená trasa.

Tato trasa je vhodná pro ty, kteří mají zájem o nenáročný cyklovýlet, který vede z velké části mimo běžné silnice. Trasa využívá protipovodňových hrází a vede rovinatým terénem, takže se nemusíte obávat nepříjemných kopců. Délka okruhu je přizpůsobena i rodinám s dětmi.

 

Popis trasy

Pro tuto trasu je výchozím bodem Mohelnice, ze které se vydáte směrem na obec Třeština (z Mohelnice trasa č. 6202, z té odbočíte na trasu č. 51). Projedete Třeštinou směrem na obec Háj, za kterou se dáte vlevo u rozdvojení silnice u mostku. Dále budete pokračovat po protipovodňové hrázi, až dorazíte na silnici, která spojuje obce Bohuslavice a Lukavice. V tomto místě odbočíte vlevo, projedete obec Lukavice a za mostem přes koleje odbočíte znovu prudce vlevo a budete pokračovat podél trati, až po obec Libivá (cesta se u obce stáčí vpravo). Po průjezdu obcí Libivá se napojíte na cyklostezku, která Vás dovede zpět do Mohelnice.

 

Charakteristika

Trasa je lehká, vhodná pro rodiny s dětmi, kteří používají trekingové nebo horské kolo.

 

Délka trasy: 16 km

 

Turistické cíle a zajímavosti na trase

Vila Háj, Plhákova vila, postavená v roce 1921 podle návrhu českých architektů: B. Fuchse a J. Štěpánka, v duchu plastického rondokubismu. Je to volně stojící přízemní budova s podkrovním patrem a valbovou střechou, uprostřed volně přístupné zahrady. V současné době je ve vile penzion VILA HÁJ s restaurací kde se najíte i vyspíte.

 

Vodní elektrárna v Háji, hydroelektrárna, je situována nad umělým vodním kanálem při levém břehu řeky Moravy. Elektrárenská budova byla postavena podle projektu architektů Bohuslava Fuchse a Josefa Štěpánka. V roce 2008 byla tato hydroelektrárna zapsána na seznam Národních kulturních památek.

 

Další zajímavosti

Třeština – kostel sv. Antonína Paduánského, chráněná stavení na návsi, památný dub u hřbitova

Háj u Třeštiny – areál jezdeckého oddílu

Lukavice – památník osvobozenína návsi, smírčí kříž při cestě do Zvole


Občerstvení po cestě

Třeština – hostinec „U Tondy“, pivnice „Na statku“

Třeština-Háj – restaurace Vila Háj

Libivá – hostinec „U čápa“

 

Zveřejněno: 17. 2. 2014

 

Kalendář akcí

další akce   /   akce v regionu